W izbarzem.pl Archiwalne

Rzemieślnik Roku 2007
c
Kujawsko-Pomorska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy po raz pierwszy w historii regionu nadała honorowy tytuł Rzemieślnika Roku 2007 najbardziej prężnemu w swej działalności rzemieślnikowi z województwa kujawsko-pomorskiego.

Organizator konkursu za główny cel przyświęcający idei wyboru „Rzemieślnia Roku” przyjął  promocję i rozwój rzemiosła w naszym województwie. Dzięki m.in., takim konkursom rzemieślnicy mają okazję na zaznaczenie swojego udziału w krzewieniu zawodów rzemieślniczych. Kapituła Konkursu wybierała zwycięzcę spośród 11 kandydatów rekomendowanych przez organizacje rzemieślnicze z naszego regionu. Wśród nich wyróżnić można było reprezentantów takich branż jak: piekarstwo, cukiernictwo, stolarstwo, mechanika pojazdowa, elektronika, instalatorstwo wod-kan i gazowe, budowlana.

Oto oni:

 • Stefan Pomin – Zakład Instalcji Wod-Kan CO Gaz Stefan Pomin
 • Bogdan Gorzycki – TAR-CYL Warsztat Mechaniki Pojazdowej Bogdan Gorzycki
 • Feliks Landowski – LANDOWSCY OPON-LAN Sp.J.
 • Marian Kulig – JANMAR Sp.J.
 • Mirosław Pietkiewicz – EMA-ELDOR
 • Tadeusz Boruciński – Zakład Stolarski MEBLOTAD
 • Jerzy Grajkowski – PPUH STALDEK
 • Tomasz Zygowski – P.P.H.U „GAMA” Tomasz Zygowski
 • Piotr Jóźwiak – Piekarnia – Ciastkarnia Jóźwiakowie Sp.J.
 • Jan Szyling – Cukiernia Piekarnia – Jan Szyling
 • Marian Bobkowski – Piekarnia Cukiernia – Marian Bobkowski

 

Każdego z nich można pochwalić za włączanie się w działalność organizacyjną rzemiosła oraz godne reprezentowanie naszego środowiska na zewnątrz. Większość z kandydatów wyróżnia się na niwie pedagogicznej jako doskonali nauczyciele zawodu, którzy umożliwiają uczniom zdobycie konkretnego zawodu i co ważniejsze – jego dalszą kontynuację.

Jednak ten jeden najlepszy spośród nominowanych  wyróżnił się osiągnięciami w swojej branży, jakością świadczonych usług, profesjonalnym zarządzaniem i także umiejętnością dostosowywania się do wymogów unijnych oraz skuteczną rywalizacją z konkurencją.  Laureatem Konkursu Rzemieślnik Roku 2007 został

 

Pan Feliks Landowski  -„LANDOWSCY OPON-LAN” Sp. J. z Bydgoszczy

 

Prowadzi  firmę rodziną od 1977 r. Obecnie specjalizuje się w: obsłudze samochodów osobowych i  ciężarowych, ogumieniu do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych, serwisem, wymianą i wyważaniem kół samochodowych, naprawą samochodów osobowych. Firma posiada 3 serwisy tj. w Bydgoszczy, Toruniu i Inowrocławiu, które cechują się wysoką jakością świadczonych usług, a dowodem na to są nabyte certyfikaty m.in. „GOODYEAR” i „MICHELIN”, „BRIDGESTONE”, „STOMIL”. Zakład wciąż doskonali i wdraża nowoczesne technologie. OPON-LAN był prekursorem sezonowego przechowywania kół. Oprócz sprzedaży opon (z odnotowywanymi pokaźnymi wynikami w tej dziedzinie) firma  doskonale rozwija się w zakresie napraw i serwisu.

 

Dbając o zachowanie wielowiekowej tradycji rzemieślniczej opartej o cechy: uczciwości, rzetelności i wysokiej jakości wykonywanej pracy Kapituła Konkursu wyróżniła ponadto rzemieślników: p. Jana Szylinga i p. Piotra Jóźwiaka

 

 

 

 

 

Feliks Landowski - Rzemieślnik Roku 2007


Copyright © 2019 Landowscy Opon-lan
projekt i wykonanie: pixodo